2016. szeptember 29., csütörtök

Harmadik óra

Ma ismét csak újabb programokkal ismerkedtünk meg. Kezdetben a Drive-val, majd azon keresztül megtettük az első lépéseket a kiselőadások felé. Miután mindenki megtalálta a maga párját, utána belekezdtünk a többi programok megismerésébe, és ismét csak csoportokba dolgoztunk, de immár 4 fős csoportokban.


képforrás: https://www.cloudfastpath.com/supported-systems/


https://drive.google.com

Tanárblog


képforrás: http://szasza.elte.hu/index.php/Realika_Matematika-tan%C3%A1ri_verzi%C3%B3k


Először, a tanárblogot tekintettük meg, mely nagyon jó forrás kereső program, ahol sok segítséget kaphatunk egy-egy tantárgyhoz, valamint az interaktív táblához is ad segítséget. De ha nem lenne még elég, akkor cikkeket is olvashatunk. Ötleteket, tippeket kaphatunk az óra menetéhez, sőt, ami még kifejezetten tetszett, hogy külön az angol nyelvhez is van segédlet, meg a nyelv oktatáshoz. Tulajdonképpen ez a honlap segít, hogy interaktívvá és színessé tegyük az órákat, ikt használatával. Mindenképp rá fogok nézni a jövőben is.

http://tanarblog.hu/

Realika


képforrás: http://szasza.elte.hu/index.php/Realika_Matematika-tan%C3%A1ri_verzi%C3%B3k


A következő a realika, amely reál tantárgy specifikus, így nem sokat tudom majd használni a jövőben, viszont, aki ezeket a tárgyakat oktatja, azoknak nagyszerű, hiszen remek ötletek vannak a különböző reál tárgyakhoz. Tanulási segédletek és tananyag kiegészítések is megtalálhatóak, melyek mind diákok, mind tanárok részére ajánlott, viszont a korosztály sajnos behatárolt, tehát 6-20/18 éves korig ajánlott.

http://realika.educatio.hu/

Moviemaker



képforrás: http://www.muhammadniaz.net/2014/11/12/learn-windows-movie-maker/


Moviemaker, talán a legjobb videó szerkesztő program, amivel valaha találkoztam. Nagyon egyszerű kezelni, s aki meg nem ért hozzá bátran utána járhat, hogy kezdjen el egy videót csinálni eme kis programban, hiszen honlapok százai írják le, pontról pontra a használatának menetét. A videók alá könnyen lehet zenét rakni, valamint különböző effektusokkal még jobban fel lehet dobni. Továbbá, az sem hátránya, hogy bárhol meg lehet osztani. A diákok és tanárok is használhatják, s mivel nem tantárgy függő, így tényleg bárkinek szolgálatára állhat.

http://windows.microsoft.com/hu-hu/windows/movie-maker

Tagxedo


képforrás: http://jwmft.ednet.ns.ca/old/kids'%20links/links%20page.htm



Tagxedo a legutolsó, amely egy szófelhő készítő. Igazából, ha lehet ilyet mondani, akkor ez tetszett a legjobban, mert nem elég hogy színes, de még jó pofa képekbe lehet szerkeszteni a szövegeket. Bármely tantárgyhoz lehet alkalmazni, ám annak módjára, hogy hogyan hasznosítsuk még rá kell jönni. Szintén használhatja diák és tanár is, bár inkább a diákok kedvelnék ezt a megoldást, meg azok, a tanárok, akik szívesen alkalmaznak ilyen programokat, és nem félnek használni. Mivel nagyon sok ember vizuális típus így az utóbbi kettő, könnyítheti a tanulmányok megtanulását.

http://www.tagxedo.com/

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése