2016. december 8., csütörtök

Tizenkettedik óra

Ma megnéztük, hogy mire használhatjuk fel az okostáblát, valamint megnéztünk egy online osztálytermet a Google Classroom által, végül pedig részletesebben foglalkoztunk a Kobak blogon talált, Kahoot programot.

https://play.kahoot.it/#/k/fa1ee56c-d735-42f8-a0a4-578062efa61d

Interaktív tábla



képforrás: http://iway.hu/termek/smart_board_660i4_interaktiv_tabla__projektor/30472

Az interaktív tábla remek eszköz, mellyel az órákat színesebbé tehetjük, azonban, ha nem vigyázunk a ló túloldalára is áteshetünk. Az interaktív táblán különböző tollak segítségével lehet írni, de ha épp nincs kéznél, akkor akár a saját ujjunkkal is írhatunk rá. A törlés is nagyon egyszerű, nem kell más hozzá, mint az öklünk. Nekünk is volt az osztálytermünkben egy okostábla, amit minden matematika, illetve fizika órán használtunk, mert a tanárnőnk nagyon szerette. Nagyon sok geometriai alakot megmutatott, de még a feladatokat is a táblán keresztül csináltuk meg. Ha valamit nem értettünk, akkor a különböző színek használatával próbálta színesebbé és érhetőbbé tenni. Sajnos a többi tanáraink nem használták, mert vagy nem volt lehetőség rá a teremben, vagy egyszerűen bonyolultnak tartották.  Én nem szeretnék olyan lenni, mint azok a tanáraim, akik a képzés után is féltek használni az új technológiát, ezért ha nekem bármikor lesz lehetőségem használatba venni a táblát, akkor semmiképp nem fogom az elszalasztani. Már csak azért sem, mert nyelvi órán szerintem rengeteg szempontból fel lehetne használni. Vegyük példának csak egy programot, amelyet itt órán tanultunk, mint például a quizlet, a wordhippo, de akár a ma tanult kahoot is.


Google Classroom



képforrás: https://www.edulastic.com/blog/share-your-edulastic-formative-assessments-on-google-classroom/

A google classroom, egy feladat kiadó-és begyűjtőprogram, melynek segítségével létre lehet hozni egy virtuális osztálytermet, ahol az oly sokszor problémát okozó szövegértés leegyszerűsíthető. Nagyon egyszerű a használata, de ezt segíti, hogy nagyon letisztult a felülete. A diákok ide feltölthetik a házi feladataikat, és még további feladatokat adhatunk, melynek megszabhatjuk a beadási határidejét, valamint láthatjuk, hogy kinézett rá a feladatra és ki az, aki nem. Lehet megér egy próbát az órán, mivel a nyelvi órákon sokszor van, hogy fogalmazást kell írni, vagy akár online feladatokat lehet adni, amiket nem szeretnénk kinyomtatni, azt ide könnyen fel lehet tölteni és meg lehet oldani.

https://classroom.google.com/ineligible

Kahoot it



képforrás: http://mehs.morton201.libguides.com/content.php?pid=693588

A kahoot it, egy nagyon szuper kvízkészítő program, melynek használata nagyon egyszerű, és csodálatosan átlátható. Imádtam kezelni, imádtam, hogy ennyire szórakoztató, és hogy úgy formáljuk meg, ahogy mi szeretnénk. Őszintén szólva alig várom, hogy használhassam ezt élőben is, mivel minden tetszésemet elnyerte!

https://getkahoot.com/

2016. december 1., csütörtök

Tizenegyedik óra

Ma nem volt kiselőadás, viszont több időnk jutott a blog írására, tervezésére és ellenőrzésére, persze nem maradt el az újabb programok megtekintése sem.

QR Codes



képforrás: http://mashable.com/category/qr-codes/


A qr codes, egy olyan kis használati eszköz, mely sokban megkönnyíti illetve meggyorsítja a munkafolyamatokat,legyen szó akár iskolai órákról, vagy csak a hétköznapi munkáról. A qr kód segítségével könnyen létre tudunk hozni digitális handoutokat, jegyzeteket stb., így azok számára is elérhető lesz, akik jobban szeretik digitálisan megtekinteni ezeket. Továbbá még lehet a qr kódot egy-egy jegyzetre vagy feladatlapra rátenni, főleg ha az adott feladathoz szükséges egy videó vagy hanganyag. Igazából még rengeteg dologra lehet használni ezt az egyszerűen elkészíthető qr kódot, amihez nem kell több mint egy kamerás telefon egy qr kódot beolvasó applikáció. Igazából bármilyen tárgyhoz lehet használni, és bárki készíthet, mivel nem bonyolult. Én mindenképp ki fogom próbálni a jövőben, hiszen ez így mindenki számára egy megfelelő megoldás lenne, mivel nem kellene a linket megosztani, vagy bepötyögni, hanem egyszerűen leolvassák a gyerekek és már ott is vannak.

https://nikpeachey.blogspot.hu/2015/09/20-things-you-can-do-with-qr-codes-in.html

Google Maps/ Nature Soundmap



képforrás: http://www.naturesoundmap.com/


A google maps-et midenki jól ismeri, szóval jobban nem is kell kifejtenem, hanem inkább a nature soundmap lehet izgalmasabb program. A nature soundmap, egy világtérképet borít elénk, ahol különböző helyek különleges hangjait adja vissza számunkra. Nagyszerű lehet biológia illetve földrajz órákon használni, hiszen színessé és érdekessé tehetjük ezáltal. Nekem nagyon tetszik, kár, hogy én kevésbé tudom majd használni az óráimon, bár amikor a nyelvekből a természet témát dolgozzuk fel, lehet érdekes lehet a diákok számára belehallgatni az adott idegen nyelv országának a természeti hangjába.

https://www.google.hu/maps/@47.5069549,19.0682998,3a,15.4y,153.96h,90.95t/data=!3m6!1e1!3m4!1s0n1PkgjYI7ZpoQjNHZEzOA!2e0!7i13312!8i6656?hl=hu

http://www.naturesoundmap.com/

Smithsonian's National Zoo


képforrás: http://www.michellehenry.fr/zoo.htm


A Smithsonian's National Zoo, egy applikáció, melynek segítségével egy virtuális kört tehetünk az állatkertben, miközben belesünk az állatok hétköznapjaiba is. Élő kamera segítségével láthatjuk az állatok tevékenységeit, mindennapi életeit. Továbbá tippeket is kaphatunk, hogy ha majd egyszer eljutunk oda, akkor hol érdemes kezdeni, mit érdemes megnézni. Ha még mindez nem volna elég, akkor tovább fokozza azt ez az applikációt, hogy részletes leírást kapunk az ott lévő állatokról is. Budapesti állatkertnek is van egy ilyen oldala. Ez is elnyerte a tetszésem, amit szívesen fel is fogok használni, ha egyszer osztályfőnök leszek, és az állatkertbe készülünk, egyébként pedig biológia és földrajz órákhoz tudom a legjobban elképzelni. 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xcosoftware.nationalzoo&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS54Y29zb2Z0d2FyZS5uYXRpb25hbHpvbyJd

http://zoomy.zoobudapest.com/

Lino


képforrás: http://www.reisgidsdigitaalleermateriaal.org/tools/lino/


A lino, egy sticky és fotó megosztó program, melynek segítségével egy virtuális táblát tudunk létrehozni. Ezen a táblán jegyzeteket, képeket, videókat tudunk elhelyezni. Elég hasznos lehet mondjuk egy brainstorming készítéséhez, de akár még a diákoknak ki lehet adni, mint feladatot, hogy készítsenek maguk egy jegyzetet a tananyagból, vagy az adott idegen nyelvi témából, hogy majd feleléskor akár, mint kis segédletet felhasználhassák. Nekem még az is eszembe jutott, hogy az összefoglaló órákhoz is jól jön, mivel így átláthatóvá lehet tenni mindazt, amit tanultunk. Erre is csak azt tudom mondani, hogy megér egy próbát, mert elég színes ahhoz, hogy lekössem vele a tanulók figyelmét, miközben haladunk a tananyaggal. 

http://en.linoit.com/