Ma megnéztük, hogy mire használhatjuk fel az okostáblát, valamint megnéztünk egy online osztálytermet a Google Classroom által, végül pedig részletesebben foglalkoztunk a Kobak blogon talált, Kahoot programot.
https://play.kahoot.it/#/k/fa1ee56c-d735-42f8-a0a4-578062efa61d
Interaktív tábla
képforrás: http://iway.hu/termek/smart_board_660i4_interaktiv_tabla__projektor/30472
Az interaktív tábla remek eszköz, mellyel az órákat színesebbé tehetjük, azonban, ha nem vigyázunk a ló túloldalára is áteshetünk. Az interaktív táblán különböző tollak segítségével lehet írni, de ha épp nincs kéznél, akkor akár a saját ujjunkkal is írhatunk rá. A törlés is nagyon egyszerű, nem kell más hozzá, mint az öklünk. Nekünk is volt az osztálytermünkben egy okostábla, amit minden matematika, illetve fizika órán használtunk, mert a tanárnőnk nagyon szerette. Nagyon sok geometriai alakot megmutatott, de még a feladatokat is a táblán keresztül csináltuk meg. Ha valamit nem értettünk, akkor a különböző színek használatával próbálta színesebbé és érhetőbbé tenni. Sajnos a többi tanáraink nem használták, mert vagy nem volt lehetőség rá a teremben, vagy egyszerűen bonyolultnak tartották. Én nem szeretnék olyan lenni, mint azok a tanáraim, akik a képzés után is féltek használni az új technológiát, ezért ha nekem bármikor lesz lehetőségem használatba venni a táblát, akkor semmiképp nem fogom az elszalasztani. Már csak azért sem, mert nyelvi órán szerintem rengeteg szempontból fel lehetne használni. Vegyük példának csak egy programot, amelyet itt órán tanultunk, mint például a quizlet, a wordhippo, de akár a ma tanult kahoot is.
Google Classroom
képforrás: https://www.edulastic.com/blog/share-your-edulastic-formative-assessments-on-google-classroom/
A google classroom, egy feladat kiadó-és begyűjtőprogram, melynek segítségével létre lehet hozni egy virtuális osztálytermet, ahol az oly sokszor problémát okozó szövegértés leegyszerűsíthető. Nagyon egyszerű a használata, de ezt segíti, hogy nagyon letisztult a felülete. A diákok ide feltölthetik a házi feladataikat, és még további feladatokat adhatunk, melynek megszabhatjuk a beadási határidejét, valamint láthatjuk, hogy kinézett rá a feladatra és ki az, aki nem. Lehet megér egy próbát az órán, mivel a nyelvi órákon sokszor van, hogy fogalmazást kell írni, vagy akár online feladatokat lehet adni, amiket nem szeretnénk kinyomtatni, azt ide könnyen fel lehet tölteni és meg lehet oldani.
https://classroom.google.com/ineligible
A kahoot it, egy nagyon szuper kvízkészítő program, melynek használata nagyon egyszerű, és csodálatosan átlátható. Imádtam kezelni, imádtam, hogy ennyire szórakoztató, és hogy úgy formáljuk meg, ahogy mi szeretnénk. Őszintén szólva alig várom, hogy használhassam ezt élőben is, mivel minden tetszésemet elnyerte!
https://getkahoot.com/
https://getkahoot.com/
Dorina, gyönyörű, igényes blog! Gratulálok. Egyetlen apróság, ami feltűnt, hogy a linkek korábban kattintásra működtek, az utóbbi bejegyzéseidben nem. Érdemes lenne javítani rajta, használhatóbb, ha csak egy klikkel ott vagyunk a kívánt program felületén.
VálaszTörlés