Mai órán, mi adtunk elő Anettel, a Google Forms alkalmazásról. Már előző órán elkezdtünk megismerkedni vele, de mélyre menőbben is megnéztük, hogyan lehet látványos, szép űrlapokat létrehozni. Úgy láttuk, hogy szinte mindenkinek sikerült létrehozni egy űrlapot, úgyhogy ennek nagyon örülök.
Ezen kívül újabb programokkal találkoztunk, ami még számomra is ismeretlen volt.
Nearpod
képforrás: http://www.slj.com/2015/10/technology/applications/using-pear-deck-and-nearpod-for-individual-and-collaborative-learning-tech-tidbits/
Nearpod, egy remek tanári óratervező program, s mivel főként tanároknak van ki alakítva, ezért nem igazán diákbarát. Tanárórákat még érdekesebbé, még látványosabbá tudja tenni ezzel a tanár. Létre tudunk hozni 3D-s dolgokat, Sokféle feladatokat tudunk adni, sőt még élő közvetítést is létre lehet hozni. Ez akkor jó, ha valaki hiányzik, de mégse szeretne lemaradni az óráról. Bármely korosztály, bármely tantárgyban használhatja, és bárhol, bármin elérhető.
Dragon Dictation
képforrás: http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2399543,00.asp
Dragon Dictation, egy hangfelismerő/diktáló program. Csak az angol nyelvet ismeri fel, viszont ahogy beszélünk rögtön és gyorsan írja a telefonba/pc-be/tabletbe, de csak, ami IOs rendszerrel működik. Mivel, hogy angol nyelvű, ezért ajánlott az olyanoknak, akik már legalább egy középszinten tudják beszélni a nyelvet, így a középiskolás/ egyetemi diákok korosztályába sorolható. Ugyanakkor nincs megszabva, hogy csak diákok használhatják, hanem még tanárok is. Ez a program nagyon jó azoknak, akik valamilyen disz-es problémával küzd!
Stock Up, egy képkereső program, aminek határai bizony le vannak szűkítve, olyan szempontból, hogy élő emberre nem kereshetünk rá, csak tárgyakra és egyéb másik kategóriára. Ám, nagyon igényes képeket lehet találni, amiket ppt-hez bátran fel lehet használni. Bármely tantárgyhoz lehet használni, főként általános- illetve középiskolás korosztály veszi legjobban hasznát. Mind tanár és diák is használhatja, és bárhol elérhető.
Prime timetable
képforrás: http://www.primetimetable.com/blog/download-prime-timetable-10x-faster/
A my study life szintén órarend szerkesztő program. Ez is fizetős, de van egy ingyenes változata is. Ez szintén átláthatóvá teszi a napirendünket, és nagy előnye, hogy könnyen kezelhető, viszont angol nyelvű, de ez még mindig nem nagy hátrány. Online is lehet használni, tehát nem igényel letöltést, így minden eszközről elérhető. Szintúgy bármely tantárgyhoz lehet használni, bármilyen korosztályban, és mindegy hogy tanár vagy diák e az illető. Én már egyszer kipróbáltam az ingyenes verzióját, de ezt lecseréltem egy számomra jobbnak tűnőre, melynek a neve Student Agenda.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése