2016. november 9., szerda

Hatodik óra

Egy újabb hét, és egy újabb kiselőadás, aminek keretei között a Sulinettel foglalkoztunk részletesebben. A Sulinet sokszínűsége ez idáig elég ismeretlen volt számomra, de most már látom, hogy igen sok mindenre fel lehet használni, mind a tanár, mind a diák szempontjából. Megtalálhatóak tesztek, feladatsorok, fogalmak gyűjteménye, módszertani ajánlások. Nem feltétlenül nyelvszakosoknak ajánlott, de azért még itt is lehet találni olyat, amit mondjuk egy-egy nyelvórán fel lehet használni, még ha magyarul is van, bár ez inkább akkor jó, mikor még a diákok nyelvtudása nem elég kifejlett, és kell a magyar "mankó". Mindenesetre, én elgondolkodom a használatán az óráimon, főleg ha kezdő nyelvtanulókat kapok. 

Geogebra


képforrás: http://freesoftware.ucoz.com/load/geogebra/geogebra_5_0_226_0/58-1-0-566


A geogebra, egy matematikai oktatóprogram, mely a diákok számára igen hasznos lehet, mivel igen sokan küzdenek azzal, hogy megértsék azt. Ez a program, a geometriát és az algebrát összekapcsolja, és könnyebben befogadhatóvá, átláthatóbbá teszi.3D-s kivetítések, segítik a térlátást, míg a tesztek, pedig több válaszlehetőséget felkínálnak, ami segítségével el lehet indulni egy művelet megoldásán. Ugyanakkor, sajnos elveszi a matematikai gondolkodás lehetőségét, azzal, hogy mindent leír, ha valamit a diák elront, és így nem gondolkozik el magától, hogy mégis mit rontott el, hanem csak a programra hagyja. Ha én matematika tanár lennék, persze szívesen alkalmaznám, mert régebben nekem is jól jött volna egy ilyen program, ami segített volna a matematika megértésében, és tanulásában. Mindensetre szívesen fogom ajánlani a jövendőbeli matematika tanároknak, akik még nem ismerik.

http://www.geogebra.org/

Kobak


A kobak, egy matematika tanár blogja, aki nem mellesleg apuka is. A blogján androidos programokat kategorizál, kor és téma szerint. Továbbá cikkeket is ír egy-egy élményéről, tapasztalatáról, amelyek nem csak érdekesek, de még hasznosak is lehetnek, mind a tanulók, mind a tanárok részére. Azonban a korosztály semmiképp sem alsóbb réteg, hanem a felsőbb évesek. Mivel, hogy matematika tanár, ezért erről a tantárgyról többet lehet olvasni. Mint érdekes kiegészítő, talán alkalmaznám, főleg a programok miatt, amiket le lehet tölteni a telefonra, tabletre de akár pc-re.


http://kobak.org/

Doodle


képforrás: http://www.foerderland.de/organisieren/news/artikel/meetme-neuer-doodle-dienst-fuer-11-termine/


A doodle, egy internetes naptár, ahol különböző események időpontjait lehet lefixálni. Az osztályban, akkor jó használni, ha nem tudjuk eldönteni, hogy mikor menjünk osztálykirándulásra, vagy hogy mikor legyen egy témazáró dolgozat. Ilyen esetekben, mint tanár szívesen fogom alkalmazni, mivel a dolgozatok időpontjának kiválasztása tudom milyen nehézkesen történik. Tehát, így bármely tantárgyhoz lehet alkalmazni, sőt bárhol elérhető, mindegy, hogy pc, okostelefon vagy tablet. Remek kis program ennyit tudok mondani!

http://doodle.com/

Smart Tools


képforrás: https://play.google.com/store/apps/details?id=kr.aboy.tools


 A smart tools, egy olyan program, ahol összegyűjtötték az összes olyan hasznos applikációt, amelyek fontosak lehetnek, egy matematika, földrajz, és egyéb természettudományos tantárgyhoz. Használatához, azonban le kell tölteni, viszont lehet megéri. Bármely korosztályból bárki használhatja. Ezzel is úgy vagyok, mint az előző két matematikás tárggyal, hogy bár én hasznosítani nem fogom, mert nem az én tárgyaimhoz kapcsolódik, de ajánlani mindenképp fogom.

https://play.google.com/store/apps/developer?id=Smart+Tools+co.

Upside down text


képforrás: http://www.techmynd.com/how-to-type-upside-down-write-vertically-flipped-text/


Az upside down text, egy olyan program, amit nem lehet nagy dolgokra használni, viszont, mint plusz feladatként ki lehet adni a diákoknak. Ám ha nem plusz feladat, akkor mint figyelemfelkeltő nagyszerű, főként az óra elején. Lehet néha majd egy-egy plusz pont szerzési lehetőségként használni fogom az óráimon.

http://www.upsidedowntext.com/

Bubble Ball Text

ⓑⓤⓑⓑⓛⓔ ⓑⓐⓛⓛ ⓣⓔⓧⓣ ⓖⓔⓝⓔⓡⓐⓣⓞⓡ

képforrás: http://www.bubbleballtext.com/

A bubble ball text szintén, egy olyan program, amit szöveg torzításra lehet használni. Ez esetében pedig körökbe teszi azt. Ugyanazt tudom tudom mondani, mint az előzőnél, hogy szívesen ki fogom próbálni órán, vagy esetleg az elején.


Zalgo Text Generator


képforrás: http://androidsurfer.blogspot.hu/2013/11/make-your-friends-wipe-their-facebook.html


A zalgo text generator szintúgy, hasonlóan működik, mint az előző kettő, csak itt összepiszkolja az írást, s talán a három közül ez a legnehezebben olvasható. Szerintem ez a legjobb, arra, hogy egy plusz pont beszerzéséhez ezen keresztül adjunk feladatot a diákoknak, hiszen szórakoztató és kissé fejtörő is.

http://www.zalgotextgenerator.com/

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése