Ma jobban megismerkedtünk a Timeline nevű programmal, ami remek kronológiai rendszerező. Íme az első rövid művem, az olasz történelem egyik legfontosabb időpontjával kezdve, az egységesítéssel. A google drive-ban lehet szerkeszteni a sablont, valamint onnan tudjuk megszerezni a linket majd a timeline-ba beültetni. Szerintem hasznos, kicsit nehezebb kezelni, de megoldható.
https://cdn.knightlab.com/libs/timeline3/latest/embed/index.html?source=13vjtYZRHlqmLGFRO6gg1HjljHqaeP9lx9Po9cJG3HfU&font=Default&lang=en&initial_zoom=2&height=650
TeamUp
képforrás: http://bostinno.streetwise.co/partner/teamup-technologies/team/
A teamup, egy kooperativitást elősegítő program, tulajdonképpen mondhatni, hogy egy virtuális osztályt kialakító oldal. Nekem nagyon tetszett, hogy csoportokat lehet létrehozni, ahol könnyedén lehet kommunikálni egymással, s nem csak írásban, hanem akár szóban is, mivel videó-és hangbeszélgetéseket is lehet indítani. Könnyebben tudnak így a diákok együttműködve összedolgozni, de akár a tanár segítségét is kérhetik. Több csoport is megtalálható, és nem csak a csoporton belüliek tudnak beszélni egymással, de más különböző csoportokkal is tudnak. Nekem személy szerint nagyon tetszett és ha lesz rá igény az osztályban, amit tanítani fogok, mindenképp használni fogom, mert nagyon remekül össze tudja kötni a tagokat.
Az evernote, egy feljegyzés készítő program, mely segít a feljegyzések gyors készítésében, napi programok megszervezésében. Nagyon jó, hogy akár képet is tudunk készíteni az adott feljegyzésünkről, még ha kézzel is van írva, mert a feljegyzés kereső része még azt is könnyedén megtalálja. Másokkal is meg lehet osztani a feljegyzésünket, így vonva be őket. Nem tudom, hogy alkalmaznám e, de nagy előnye, hogy bárhol elérhető. A diákoknak könnyű lehet, például a másik jegyzetét elkérni, és lefényképezni, majd elmenteni azt, vagy ha olyan papírt ad ki a tanár, amit nem tudnak elvinni, de leírni hosszú lenne, így marad a fénykép, amit hogy ne vesszen el, el lehet menteni ide. Még nem tudom biztosan, hogy meggyőzött e eléggé ez a program.
A math attack, már egy eleve létező program része, de a lényege, hogy segítse a matematika tanulását. Mind a diákok, mind a tanárok használhatják, s ez alapján van külön választva az alkalmazás. Regisztrációval lehet használni csak, de a jó hír , hogy van ingyenes része is a fizetős mellett. A tanár és a szülő is készíthet korrepetálási feladatokat a gyereknek, ezzel gyakorolva mindazt, amit éppen nem ért, vagy amit éppen a tanórán vesznek. Ám, ha a gyerek nem igényli egy felnőtt segítségét sem, akkor önállóan is tudja kezelni. Én nem tudnám használni az idegen nyelvi órákon, de ha egyszer gyerekem lesz, akkor szívesen megmutatom neki ezt a programot, de akár a többi matek tanároknak is ajánlani fogom.
Wordpress
A wordpress, egy weboldal készítő program, melyet bárki használhat, bármilyen témában, ugyanakkor, ha nem akarunk készíteni weboldalt, akkor csak simán böngészhetünk rajta, a saját érdeklődési körünknek megfelelően. Könnyen el lehet rajta igazodni. Igazából ezt tényleg jó lehet a tanóra keretein belül is alkalmazni, mert sok mindent fel tudunk tenni ezzel megosztva az információkat a tanulókkal, illetve a szülőkkel is. Még akár azt is el tudom képzelni, hogy egy-egy fogalmazási feladatot a nyelvi órán ide feltölteni, hogy a diákok egymáséit is láthassák és elolvashassák. Nekem nagyon tetszik és szívesen alkalmaznám.
https://wordpress.com/create/
https://wordpress.com/create/
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése