2016. november 24., csütörtök

Tizedik óra

Ma jobban megismerkedtünk a MindMup nevű programmal. ami sokkal többre képes, mint amit el tudtam képzelni. Otthon mindenképp befejezem a mindmup-em, amivel átláthatóbbak lesznek azok a programok, amiket majd az óráimon fogok tudni használni.

BioDigital Human



képforrás: https://www.linkedin.com/company/biodigital


A biodigital human, egy humánanatómiai program, mely tökéletesen  adja vissza az emberi test felépítését, amiket szervrendszerre, és szervekre is le lehet bontani. Külön be lehet állítani, hogy mikor melyik elemet mutassa éppen a program. Én nem tudom alkalmazni, az óráimon, de a húgomnak mindenképp ajánlani fogom ezt is, mivel ő a biológiát tanulja emelt óraszámban, így biztos fog tetszeni neki.

https://www.biodigital.com/


Padlet


képforrás: http://blog.edtechteam.com/2015/02/the-power-of-padlet.html


A padlet, egy olyan oldal, ahol a tanárok illetve a diákok is könnyen készíthetnek brainstormingot. Videókat, képeket lehet megosztani, s ha elkészült pdf-ben, képként és  táblázatban is el lehet menteni. Ha az utóbbi mentési lehetőséget választjuk, akkor akár azt is láthatjuk, hogy ki, mikor írt bele. A brainstormingot a nyelvi óráimhoz fel tudnám könnyedén használni, mikor egy-egy társalgási témát felvezetünk, illetve megbeszélünk. Ha mindez nem volna elég, akár osztályfőnöki órán is lehet alkalmazni, mikor osztálykirándulást szervezünk, és ötletelni kell, de akár még a szülőkkel is megoszthatjuk a szülői értekezleten. Mindenesetre nekem nagyon tetszik!

https://padlet.com/

Storybird


képforrás:  http://mfl-storybirds.wikispaces.com/


A storybird, egy nagyszerű kreativitást fejlesztő program, amelynek keretein belül fantasztikus történeteket, verseket lehet írni, olvasni és megosztani. Főként irodalom órán érdemes használni, de akár angol illetve olasz órán is el tudom képzelni, hogy történetet írjanak a diákok, mint plusz szorgalmi feladat, plusz pontokért, kis ötösért, vagy valamilyen jutalomért, illetve akár házi feladatként is fel lehet adni. Mindenen fut, így bárhol elérhető. Én szívesen kipróbálnám az óráimon.

https://storybird.com/


Kötelező Olvasmányok-Google Play



képforrás: https://play.google.com/store/apps/details?id=hu.alchimedia.kotelezoolvasmanyok&hl=hu


A kötelező olvasmányok, egy olyan applikáció, melynek segítségével könnyen megtalálhatjuk a kötelező olvasmányokat, s nem csak magyar műveket, hanem világirodalom kategóriában is. Nem csak ebook-ként alkalmazható, hanem, mint hangoskönyv is. Mivel hangoskönyv szerepét is betölti, így aki nem szeret olvasni, vagy valamilyen disz-es -vagy látásproblémával küzd, még az is használhatja, hiszen csak hallgatni kell a műveket. Ezt a kisebb testvéremnek fogom ajánlani, mivel nem szeret olvasni, főleg ha kötelező olvasmány.

https://play.google.com/store/apps/details?id=hu.alchimedia.kotelezoolvasmanyok

Madárhatározó


képforrás: http://www.mme.hu/madarhatarozo-mobiltelefonos-alkalmazas


A madárhatározó, egy digitális madárismertető applikáció, melynek segítségével meg lehet ismerni a Magyarországon élő madárfajokat. Összesen 157 faj található meg, és hozzá 203 hangfájl tartozik. Nagyon izgalmas lehet a biológia órákon ezt használni, de mivel én nem vagyok biológia szakos, így akár egy osztálykirándulás keretein belül is alkalmazhatom, hiszen jó móka.

https://play.google.com/store/apps/details?id=hu.hps.madarhatarozo_app&hl=en






1 megjegyzés:

  1. Nagyon jó stílusban, olvasmányosan írsz. Remekül átlátható a forma, a szerkezet. Érdemes lenne alkalmaznod a címkézést, ill. képek beszúrásával (forrást megjelölve) látványosabbá tehetnéd a blogod! Továbbá a helyesírási, elütési hibákat javítsd, szinte mindegyik leírásba becsúszott egy-egy.

    VálaszTörlés